Zoeken... Een moment geduld a.u.b.

search
favorite_outline favorite

Kasteel Sint-Jansgeleen, gelegen op een vroeger omgracht terrein in Spaubeek

star star star star (1)
Sint Jansgeleen 2
6176 RA, Spaubeek (Gemeente Beek)
Limburg
Bouwjaar: 1567 (huidige vorm)
Publicatie: 19670221
Rijksmonument ID: 8786
Type: Boerderij
Bekijk wikipedia

Omschrijving van Kasteel Sint-Jansgeleen, gelegen op een vroeger omgracht terrein

Huis Sint Jansgeleen, gelegen op een vroeger omgracht terrein. Rechthoekig twee verdiepingen hoog huis van mergel, 1567, met driepasfries aan de voorzijde en een alliantiewapen boven de ingang. Haakvormig twee verdiepingen hoog huis van baksteen, XVII A; een vleugel later verlengd; met mergelbanden en in mergel omblokte vensters; keldervensters met accoladebogen.XVI ? Haakvormige hoeve van baksteen met speklagen van mergel, 1720 en 1730; ingangspoort met valbrugsponning, waarboven een herplaatste wapensteen, 1571. De in 1961 uitgebrande gedeelten van de schuur en stallen zijn nog niet herbouwd.

Tags: agrarische gebouwen,boerderij,boerderij, molen, bedrijf

Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)

directions_car Route naar Kasteel Sint-Jansgeleen, gelegen op een…
location_on Monumenten Kaart rond Spaubeek

Recensies (1)
    Kasteel Sint-Jansgeleen, gelegen op een vroeger omgracht terrein Kasteel Sint-Jansgeleen, gelegen op een vroeger omgracht terrein
    Sint Jansgeleen 2, Spaubeek, Limburg, NL
  • star star star star
    3
    Correctie: Huis St.Jansgeleen is helaas vervallen, de voorhof , neerhof van het kasteel en de brouwerij uit 1665 zjin behouden gebleven en worden bewoond.De stallen zijn imiddels verbouwd tot twee woningen en de tienschuur werd na de brand opnieuw opgebouwd.
In de buurt