Arcadia, hekpijlers in Wassenaar
Omschrijving van Arcadia, hekpijlers
Inleiding complexonderdeel 2
Behorende bij de buitenplaats Arcadia twee paar HEKPIJLERS in een Historiserende stijl uitgevoerd met vergelijkbaar materiaal gebruik als het landhuis. De pijlers staan aan weerszijden langs de Schouwweg.
N.B. De toegangshekken zijn vernieuwd en van bescherming uitgesloten.
Omschrijving
Boven van waalklinkers opgetrokken trasraam met afgesloten wordt door een rollaag zijn op een vierkant grondvlak, twee paar hekpijlers opgetrokken uit rode Waalsteen. Ze worden afgedekt door geprofileerde natuurstenen dekplaten, waarop smeedijzeren lantaarns zijn geplaatst, waarvan de staanders met decoratief gekruld smeedwerk over de zijkanten van de pijlers doorlopen.
Waardering
De hekpijlers zijn van algemeen belang vanwege de cultuur- en architectuurhistorische waarde als functioneel en stilistische onderdeel van de buitenplaats Arcadia. Het toegangshek is gaaf wat betreft hoofdvorm, materiaalgebruik en detaillering.
De pijlers hebben een duidelijke situationele- en ensemblewaarde door de ruimtelijke samenhang met de overige complexonderdelen en de beeldbepalende situering langs de Schouwweg als entree tot de buitenplaats.
Tags: losse objecten, ed.,hekpijler,erfscheiding,voorwerpen op pleinen ed.
Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)
In de buurt
-
Arcadia, tuinaanleg Schouwweg 87, Wassenaar
-
Arcadia, woonhuis Schouwweg 87, Wassenaar
-
Arcadia, hekpijlers Schouwweg 87, Wassenaar
-
Arcadia, chauffeurswoning met (auto)garage en paardenstal Schouwweg 89, Wassenaar
-
Oud Wassenaar: pergola Schouwweg 92, Wassenaar
-
format_list_bulleted
Alle monumenten in
Wassenaar (Zuid Holland)