Zoeken... Een moment geduld a.u.b.

search
favorite_outline favorite

Beeld van de H. Odulphus in Best

Hoofdstraat 35
5683 AC, Best (Gemeente Best)
Noord Brabant
Bouwjaar: ca. 1911 1911 ca. 1911
Publicatie: 20000322
Rijksmonument ID: 515261
Type: Kerk

Omschrijving van Beeld van de H. Odulphus

Inleiding

BEELD van de H. Odulphus uit ca. 1911. Het beeld van Franse kalksteen stond voor 1960 in de topgevel van het gesloopte parochiehuis Odulphus rechts van de pastorie.

De H. odulphus is volgens de overlevering geboren in Best. Het beeld is vermoedelijk gemaakt door beeldhouwer J. Custers uit Stratum.

Omschrijving

Het beeld is een staande figuur in toga met op het hoofd een bonnet, in de rechterhand een kruisvormige staf en links een appel. Het geheel op een gemetselde taps toelopende vierkante sokkel op gemetselde trede.

Waardering

Het beeld is van algemeen belang. Het heeft cultuurhistorische waarde als bijzondere uitdrukking van een sociale en geestelijke ontwikkeling, in het bijzonder de ontwikkeling van het katholicisme in de negentiende eeuw. Het heeft kunsthistorisch belang als voorbeeld van het werk van het atelier Custers. Het heeft ensemblewaarden als onderdeel van een groter geheel dat architectuurhistorisch en stedebouwkundig van belang is. Het is gaaf bewaard gebleven.

Tags: kerkelijke gebouwen,kerk en kerkonderdeel,religieuze gebouwen

Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)

directions_car Route naar Beeld van de H. Odulphus
location_on Monumenten Kaart rond Best

Recensies (0)

Geen recensies gevonden. Voeg als eerste toe!