Hoarnleger 2 't Hoarnleger, stookhok in Beetsterzwaag
Omschrijving van Hoarnleger 2 't Hoarnleger, stookhok
Inleiding
Het STOOKHOK staat ten noorden van de boerderij tegenover het keukengedeelte van het voorhuis. Het is gelijktijdig en met dezelfde materialen gebouwd als de boerderij en dateert uit ca 1870. Een houten schutting verbindt het met de boerderij.
Omschrijving
Het stookhok heeft een rechthoekige plattegrond en is opgetrokken in bruine bakstenen op een rode klinkerstenen plint afgesloten met een rollaag. Het bouwblok heeft een overstekend zadeldak, belegd met zwart geglazuurde Hollandse pannen; de schoorsteen is verwijderd. In de langsgevels een getoogd vierruitsvenster; in de korte oostgevel tegenover de keuken een opgeklampte deur. In het stookhok is de boezem van de schouw nog aanwezig.
Waardering
Het stookhok is van cultuurhistorisch en architectonisch belang:
- als essentieel onderdeel van een complex dat de structurele gaafheid ervan verhoogt,
- vanwege de redelijke mate van architectonische gaafheid,
- vanwege de historische functie ervan,
- vanwege de visuele gaafheid in relatie tot het complex.
Tags: agrarische gebouwen,stookhok,boerderij,boerderij, molen, bedrijf
Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)
In de buurt
-
Hoarnleger 1 't Hoarnleger Beetsterweg 16, Beetsterzwaag
-
Kop-rompboerderijtje Kerkepad West 2, Beetsterzwaag
-
Wagenschuur Kerkepad West 2, Beetsterzwaag
-
Bakhuis Kerkepad West 2, Beetsterzwaag
-
Woning onder zadeldak tussen topgevels waarvan de voorste beëindigd door forse schoorsteen Kerkepad West 1, Beetsterzwaag
-
format_list_bulleted
Alle monumenten in
Beetsterzwaag (Friesland)