Houten villa, thans genaamd `boschlust' in Driebergen Rijsenburg
Omschrijving van Houten villa, thans genaamd `boschlust'
Inleiding
De houten villa, thans genaamd `Boschlust', is gebouwd in 1921 voor W.H. Kamerbeek. Het pand, dat bestaat uit houten pakketbouw, is waarschijnlijk gebouwd naar een Duits ontwerp, gezien de tekst op de bouwtekening. Tussen 1973 en 1977 is het pand gerestaureerd. In de tuin bevindt zich een tuinhuis dat buiten de bescherming valt.
Omschrijving
De aan de Arnhemse Bovenweg, op de hoek van de Gezichtslaan gelegen VILLA is op een rechthoekige plattegrond in hout opgetrokken en telt één bouwlaag onder een met rode kruispannen gedekte, licht uitzwenkende mansardekap met de nok evenwijdig aan de Arnhemse Bovenweg. De vensters zijn voorzien van roedenverdelingen. De eerste bouwlaag bestaat uit zwart geteerde horizontale houten delen. De voor- en de achtergevel worden gekenmerkt door een in het midden geplaatste topgevel met een steekkap met lagere nokhoogte. De topgevels zijn betimmerd met vertikale messing-en-groef delen; het bovenste gedeelte van de top is witgeschilderd. In de voorgevel bevinden zich in de eerste bouwlaag vensters met luiken en een stolpende deur. De topgevel bevat drie vensters en een klein zoldervenster. De rechterzijde van de voorgevel heeft een afgeschuinde hoek.
De rechter- en linkerzijgevel bevatten elk in de eerste bouwlaag vensters met luiken. Op de verdieping is in de rechterzijgevel in het midden een deur met balkon gezet. Ter weerszijden is een venster geplaatst. In de top bevindt zich een zoldervenster met kruisroeden. De linkerzijgevel bevat de entree en in de tweede bouwlaag een venster in plaats van een balkon. Voor het overige is deze gevel conform de rechterzijgevel.
Tegen de achtergevel is rechts een aanbouw geplaatst die buiten de bescherming valt. De gevel bevat een venster, een liggend strokenvenster en een deur. De indeling van de topgevel is identiek aan de voorgevel.
Waardering
De houten villa is van architectuurhistorische waarde vanwege de gaafheid van het bouwtype en het materiaalgebruik en de constructiewijze. Het is voorts van ensemblewaarde vanwege de ligging in het villagebied aan de Arnhemse Bovenweg.
Tags: gebouwen, woonhuizen,woonhuis,woonhuis,woningen en woningbcomplx
Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)
In de buurt
-
Dubbele arbeiderswoning Mevrouw v Vollenhovenprk 21, Driebergen Rijsenburg
-
Schaepmanmonument Hoofdstraat 85, Driebergen Rijsenburg
-
Dubbele arbeiderswoning Mevrouw v Vollenhovenprk 23, Driebergen Rijsenburg
-
Sparrendaal Hoofdstraat 89, Driebergen Rijsenburg
-
Parkaanleg van buitenplaats Sparrendaal Hoofdstraat 87, Driebergen Rijsenburg
-
format_list_bulleted
Alle monumenten in
Driebergen Rijsenburg (Utrecht)