Zoeken... Een moment geduld a.u.b.

search
favorite_outline favorite

Huis te Maarn: vogeldrinkbak in Maarn

Huis te Maarn
In Tuin Voor Het Landhuis
3950 AA, Maarn (Gemeente Utrechtse Heuvelrug)
Utrecht
Bouwjaar: 1775-1800
Architect: C.M. Clodion
Publicatie: 19980923
Rijksmonument ID: 508991

Omschrijving van Huis te Maarn: vogeldrinkbak

Omschrijving complexonderdeel 7

TUINORNAMENT, functionerend als een vogeldrinkbak, gesigneerd Clodion. C.M. Clodion (1738-1814) was in de achttiende eeuw ,,n van de bekendste Franse beeldhouwers.

Het ornament is vervaardigd van marmer en vermoedelijk vervaardigd in de achttiende eeuw in Frankrijk. Het ornament is geplaatst in een grasperk met rondom buxus in de tuin aan de voorzijde van het huis.

Het object bestaat uit een sokkel met daarop een kelkvorm, aan de onderzijde afgewerkt met acanthusbladeren, druiventrossen en aan de bovenzijde met mascerons. Voor deze ornamentiek is de vaas rondom omgeven door gebeeldhouwde putto's. Tussen deze figuren zijn eveneens druiventrossen te vinden.

Waardering complexonderdeel 7

Het tuinornament is van waarde als onderdeel van de tuinaanleg en vanwege de detaillering en het materiaalgebruik.

Tags: losse objecten, ed.,tuinsieraad,tuin, park en plantsoen,...

Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)

directions_car Route naar Huis te Maarn: vogeldrinkbak
location_on Monumenten Kaart rond Maarn

Recensies (0)

Geen recensies gevonden. Voeg als eerste toe!

In de buurt