Zoeken... Een moment geduld a.u.b.

search
favorite_outline favorite

Hulp-stoomgemaal met centrifugaalpomp, waarvan de 16 PK stoommachine in 1958 werd vervangen door een dieselmotor in Opmeer

Nieuweweg 2
1716 KT, Opmeer (Gemeente Opmeer)
Noord Holland
Bouwjaar: 1879
Publicatie: 19881018
Rijksmonument ID: 46967

Omschrijving van Hulp-stoomgemaal met centrifugaalpomp, waarvan de 16 PK stoommachine in 1958 werd vervangen door een dieselmotor

Naast de uit 1654 daterende molen van de Kaagpolder, in 1879 gebouwd HULP-STOOMGEMAAL met centrifugaalpomp, waarvan de 16 PK stoommachine in 1958 werd vervangen door een dieselmotor.

Het gemaal bestaat uit - aaneengebouwd - een in schoon metselwerk opgetrokken machinegebouwtje zonder verdieping onder met blauwe Hollandse pannen gedekt zadeldak en getoogde vensters met 16-ruits ramen, een evenzo uitgevoerd ketelhuis met iets lager dak en 12-ruits ramen, en een kleine gemetselde schoorsteen, en los hiervan een lattenloods, de voormalige kolenberging, onder met blauwe Hollandse pannen gedekt zadeldak.

Door de (eenvoudige) vormgeving, het nog aanwezig zijn van de schoorsteen en de voormalige kolenberging, en de situering nabij de molen een representatief, bijzonder gaaf en zeldzaam geworden voorbeeld van een (voormalig) hulp-stoomgemaal en als zodanig van algemeen belang uit een oogpunt van de architectuurhistorie en de geschiedenis der waterhuishoudkunde.

Tags: weg- en waterwerken,gemaal,boerderij, molen, bedrijf

Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)

directions_car Route naar Hulp-stoomgemaal met centrifugaalpomp, …
location_on Monumenten Kaart rond Opmeer

Recensies (0)

Geen recensies gevonden. Voeg als eerste toe!

In de buurt