Zoeken... Een moment geduld a.u.b.

search
favorite_outline favorite

Herenhuis in overgangsarchitectuur op rechthoekige plattegrond in Den Haag

Jan Van Nassaustraat 35
2596 BM, Den Haag (Gemeente Den Haag)
Zuid Holland
Bouwjaar: 1899 1899 1899
Architect: J. Mutters jr. Mutters, Johan J. Mutters jr.
Publicatie: 19930415
Rijksmonument ID: 452732
Type: Woonhuis

Omschrijving van Herenhuis in overgangsarchitectuur op rechthoekige plattegrond

Inleiding.

Herenhuis uit 1899 in overgangsarchitectuur op rechthoekige plattegrond naar het ontwerp van J. Mutters, gebouwd in opdracht van de familie Wirtz. Het pand is opgenomen in de straatwand met aaneengesloten bebouwingOmschrijving.

Dit herenhuis uit 1899 is in een internationaal georienteerde overgangsstijl met Art Nouveau decoratie's vormgegeven. Het wordt door een rijk gedecoreerd smeedijzeren hekwerk, dat in dezelfde stijl is uitgevoerd, van de straat gescheiden.

Het pand bestaat uit souterrain, beletage, twee verdiepingen en een zolder onder een met pannen gedekte, samengestelde kap en is twee traveeën breed; een smalle rechtertravee en een brede linkertravee. De rechter travee heeft over twee bouwlagen een halfronde erkeruitbouw. Hierboven kraagt de zolderverdieping uit. Deze rust op consoles en eindigt in een puntgevel. De gevel is in schoon metselwerk opgetrokken met hardstenen sierbanden en vensteromlijstingen. De topgevel heeft banden in hardsteen die een imitatie van vakwerk oproepen. Het souterrain is met hardsteen bekleed en vertoont Art Nouveau beeldhouwwerk.

De ingangspartij is getoogd en heeft een deels in natuursteen uitgevoerde omlijsting, dat de deur, zij- en bovenlicht verenigt. Zowel de deur, het siersmeedwerk en het glas-in-lood van de ingangspartij zijn in Art Nouveau uitgevoerd. Boven de ingangspartij bevindt zich een gevelsteen met decoratief schilderwerk en bouwjaar anno 1899. De eertijds aangebrachte sgraffitodecoratie met plantmotieven in de geveltop is verdwenen.

Waardering.

Herenhuis met hekwerk van architectuurhistorisch belang als een waardevol voorbeeld van overgangsarchitectuur met Art Nouveau decoraties; hoofdvorm, detaillering en toegepaste materiaal zijn gaaf. Tevens van belang als opvallend werk binnen het oeuvre van de architect J. Mutters.

Tags: gebouwen, woonhuizen,woonhuis,woonhuis,woningen en woningbcomplx

Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)

directions_car Route naar Herenhuis in overgangsarchitectuur op r…
location_on Monumenten Kaart rond Den Haag

Recensies (0)

Geen recensies gevonden. Voeg als eerste toe!