Woonhuis in Utrecht
Omschrijving van woonhuis
Vroeg 16e eeuws pand met twee bouwlagen, een kap met de nok loodrecht op de Straat en een keldertje.
De oorspronkelijk opzet was een pand van een laag met kap, dat in de 17e eeuw met een verdieping werd verhoogd. Daarbij werd de waarschijnlijk houten gevel vervangen door een stenen gevel. De ramen op de verdieping zijn nog de, in de 19e eeuw gewijzigde, grenen kruiskozijnen uit de 17e eeuw.
In de 19e eeuw werd het pand gesplitst in een winkel/woning aan de Loeff Berchmakerstraat en een woning aan de Pauwstraat. Daarbij zijn de gevels gepleisterd met imitatie natuursteenblokken.
Het 19e eeuwse karakter is bij een restauratie in 1976 bewaard gebleven.
Het pand is van bouwhistorisch belang vanwege het casco met de oorspronkelijke moer- en kinderbalklagen, benevens de kelder.
Tags: gebouwen, woonhuizen,werk-woonhuis,woningen en woningbcomplx
Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)
In de buurt
-
Hoekpand met twee bouwlagen en een kap loodrecht op de straat Loeff Berchmakerstraat 38, Utrecht
-
Pand met trapgevel met sierankers gepleisterd Predikherenstraat 20, Utrecht
-
woonhuis Loeff Berchmakerstraat 21, Utrecht
-
Hoekpand, bestaande uit twee bouwlagen met een zadeldak Predikherenstraat 24, Utrecht
-
Helft van oorspronkelijk vier venstersbreed pand Predikherenstraat 26, Utrecht
-
format_list_bulleted
Alle monumenten in
Utrecht (Utrecht)