favorite_outline
favorite
Nederlands Hervormde kerk in Strijen
Omschrijving van Nederlands Hervormde kerk
Ned.Herv.Kerk. Zaalkerkje met houten klokkentorentje, gedekt met leien, gebouwd na 1838 ter vervanging van de oude kerk uit 1615.
Tot de inventaris behoren vijf koperen kaarsenkroontjes, 18e eeuw en enkele grafzerken, 16e en 17e eeuw.
Eenvoudige preekstoel begin 19e eeuw en twee tekstborden, 19e eeuw.
Klokkenstoel met klok van anonieme gieter, 1388, diam. 74 cm. Mechanisch torenuurwerk, is buiten gebruik gesteld.
Tags: kerkelijke gebouwen,kerk,kerk en kerkonderdeel,religieuze gebouwen
Bron: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed - Licentie CC-0 (1.0)
location_on
Monumenten
Kaart rond Strijen
Recensies (2)
-
Gejah (22 oktober 2022 15:32)
star star star starvolgens mij is dit het huis waar ds. Ph.R. Hugenholtz gewoond heeft samen met anna frederika Hoffmann. Hier moet ook Arina hugenholtz geboren zijn.
-
A. Noniem (21 mei 2019 02:00)
star star star starDit is de NH Kerk in Cillaarshoek, gemeente Strijen, niet te verwarren met de NH Kerk in Strijen zelf.
Strijen,
Zuid Holland, NL
,
Strijen,
Zuid Holland, NL
,
In de buurt
-
Pastorie. Huis met verdieping en schilddak. Deuromlijsting met hoofdgestel op consoles; vensters met zes- en vierruitsschuiframen Keizersdijk 161, Strijen
-
De Hoop Gatsedijk 4, Maasdam
-
Ronde, bakstenen poldermolen, de St. Anthonymolen Polderdijk 25, Maasdam
-
Pastorie: huis met verdieping en schilddak Raadhuisstraat 39, Maasdam
-
Terrein waarin overblijfselen van het kasteel Duyvesteyn Kromme Elleboog, Maasdam
-
format_list_bulleted
Alle monumenten in
Strijen (Zuid Holland)